Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 8.00-16.00, sobota: nieczynna
Mar
28
2019

Podsumowanie konkursu Powiatowy Czytelnik Roku 2018

      27 marca odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu Powiatowy Czytelnik Roku 2018 ogłoszonego pod honorowym patronatem Starosty Lubartowskiego. Jego organizatorem jest Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubartowie. Wzięły w nim udział wszystkie biblioteki publiczne z terenu powiatu lubartowskiego. Celem konkursu było zachęcenie mieszkańców do regularnych spotkań z literaturą, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych oraz promocja usług bibliotecznych w lokalnym środowisku. 

Więcej: Podsumowanie konkursu Powiatowy Czytelnik Roku 2018

 
Mar
20
2019

Powiatowe szkolenie dla dyrektorow

    19 marca 2019r. w Starostwie Powiatowym w Lubartowie odbyło się spotkanie dyrektorów bibliotek publicznych z Powiatu Lubartowskiego zorganizowane przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lubartowie. Szkolenie otworzyła Pani Ewa Zybała Starosta Lubartowski. Głównym tematem spotkania było opracowanie strategii rozwoju bibliotek jako podstawowego narzędzia zarządzania instytucją. Podsumowano również działalność bibliotek publicznych powiatu lubartowskiego oraz województwa lubelskiego. Na zakończenie spotkania dyrektorzy bibliotek przedstawili plany i zadania swoich placówek w 2019 roku.

Więcej: Powiatowe szkolenie dla dyrektorow

 
Mar
20
2019

18 marzec szkolenie w WBP w Lublinie

     18 marca w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Lublinie odbyło się spotkanie dyrektorów i instruktorów bibliotek powiatowych i miejskich pełniących funkcje powiatowe. Na spotkaniu obecna była Dyrektor Powiatowej  Biblioteki Publicznej w Lubartowie. Takie szkolenia są dobrą okazją nie tylko do zdobycia wiedzy, ale również do dyskusji czy wymiany doświadczeń. Spotkaniu towarzyszyła wystawa „na papierze bez granic…” 6. Międzynarodowe Forum Artystyczne Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie.

 

Więcej: 18 marzec szkolenie w WBP w Lublinie

   

Strona 6 z 145