Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 8.00-16.00, sobota: nieczynna
Lut
11
2019

Straszny horror w RCEZ w Lubartowie

    Uczniowie klas Technikum Zawodowego z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z cyklu „Z literaturą na Ty”, którego autorem jest Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubartowie.    Spotkanie odbyło się 7 lutego 2019r. Ty razem młodzi czytelnicy poznali historię, rodzaje i gatunki literatury zwanej horrorem. Zaprezentowano najciekawsze przykłady tego typu powieści oraz ich ekranizacje filmowe. Oprócz prezentacji multimedialnej uczniowie mogli też zapoznać się z książkami grozy, horroru i kryminału, które zostały zakupione do zbiorów biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Więcej: Straszny horror w RCEZ w Lubartowie

 
Sty
08
2019

Fantastyczna Fantastyka w RCEZ w Lubartowie

     4 stycznia br. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubartowie rozpoczęła cykl spotkań pt. „Z Literaturą na Ty” prezentujący różne rodzaje literatury. Ich celem  jest rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i literackich oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród młodzieży.Pierwsze spotkanie, zorganizowane przez szkolną bibliotekę, odbyło się w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie. Uczestniczyło w nim ok. 40 uczniów.       

 

 

Więcej: Fantastyczna Fantastyka w RCEZ w Lubartowie

 
Gru
20
2018

Szkolenie dyrektorow bibliotek

    18 grudnia w Starostwie Powiatowym w Lubartowie odbyło się szkolenie dla dyrektorów bibliotek publicznych z powiatu lubartowskiego. Szkolenie  zorganizowała Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubartowie. Spotkanie  otworzyła Pani Ewa Zybała Starosta Lubartowski. Pani Monika Schmeichel – Zarzeczna z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie w swoim wystąpieniu opowiedziała o budowaniu wizerunku współczesnej biblioteki i roli jaką pełni obecnie.

Więcej: Szkolenie dyrektorow bibliotek

   

Strona 8 z 145