Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 8.00-16.00, sobota: nieczynna
Kwi
27
2018

Grazyna Jeromin Galuszka w Lubartowie

        Spotkanie z autorką powieści "Kobiety z bagien", "Magnolia" czy " Długie lato w Magnolii" Grażyną Jeromin-Gałuszką odbyło się 26 kwietnia 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Lubartowie. W przyjemnej atmosferze, na  zasadzie swobodnej rozmowy z uczestnikami spotkania, pisarka opowiadała o inspiracjach, planach, i bohaterach swoich książek. Nie zabrakło ciekawych pytań, czasem o drobiazgi dotyczące ulubionych wątków i postaci... Szczere i bezpośrednie odpowiedzi zostawiły przekonanie, że pisanie Grażyny Jeromin-Gałuszki nie jest wystudiowaną czynnością, ale rodzi się z potrzeby serca. Spotkanie zorganizowała Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubartowie.

Więcej: Grazyna Jeromin Galuszka w Lubartowie

 
Kwi
19
2018

Szkolenie powiatowe kwiecien 2018

      18 kwietnia odbyło się szkolenie dla dyrektorów bibliotek publicznych z terenu powiatu lubartowskiego zorganizowane przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lubartowie. Tematy spotkania:
      •    Podsumowanie działalności bibliotek publicznych powiatu lubartowskiego i województwa lubelskiego
      •    Wykorzystywanie mediów społecznościowych w działalności bibliotek, organizacja konkursów na facebooku.
      •    Przegląd nowości wydawniczych z księgarni „U Hieronima”.
      •    Sprawy bieżące i SBP (m.in. Dzień Bibliotekarza, RODO, program biblioteczny MATEUSZ).

Więcej: Szkolenie powiatowe kwiecien 2018

 
Kwi
16
2018

Zaproszenie na spotkanie autorskie

    Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubartowie zaprasza na spotkanie z pisarką Grażyną Jeromin-Gałuszką, które odbędzie się 26 kwietnia (czwartek) 2018 roku o godz. 12.00 w Starostwie Powiatowym w Lubartowie (Sala Rycerska).
    Grażyna Jeromin-Gałuszka - powieściopisarka z  Sosnowicy, niewielkiej wsi pod Radomiem. Absolwentka bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz scenopisarstwa w PWSFViT w Łodzi. Publikowała utwory poetyckie i krótkie formy prozatorskie w czasopismach oraz antologiach poetyckich. Laureatka ogólnopolskiego konkursu na temat filmowy zorganizowanego przez Agencję Scenariuszową i tygodnik "Film".

Więcej: Zaproszenie na spotkanie autorskie

   

Strona 9 z 141