Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 8.00-16.00, sobota: nieczynna
Lis
25
2019

O finansach w bibliotece

      W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubartowie odbywają się szkolenia dla osób dorosłych (głównie po 50. roku życia) z projektu „O finansach…w bibliotece. 6 edycja”. Podczas spotkań organizowanych i prowadzonych przez  odpowiednio przeszkolonych bibliotekarzy, uczestnicy dowiadują się, jak założyć elektroniczne konto w banku, w jaki sposób sprawdzić oprocentowanie kredytu, jak skutecznie zarządzać domowym budżetem. Projekt prowadzony jest przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lubartowie. 

Więcej: O finansach w bibliotece

 
Wrz
27
2019

III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorzadzie

     Starostwo Powiatowe w Lubartowie i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubartowie organizują III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Celem Konkursu jest m. in. upowszechnianie wiedzy o samorządzie terytorialnym, pogłębienie wiedzy o lokalnym życiu społecznym, popularyzacja Powiatu Lubartowskiego.

Więcej: III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorzadzie

 
Cze
28
2019

Zakup nowosci 2019

       W 2019r.  biblioteki publiczne powiatu lubartowskiego otrzymają dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych w kwocie 76 983,00. Wnioski o  dofinansowanie zebrane przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lubartowie po wstępnej weryfikacji zostały przekazane do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. W ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publiczny zakupić można książki, multimedia, publikacje nutowe, kartograficzne oraz bieżące czasopisma kulturalne i społeczno-kulturalne.
   

Strona 2 z 145