Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 8.00-16.00, sobota: nieczynna
Paź
16
2009

wystawa w jeziorzanach

    W dniach 16-18.10.2009r. w Jeziorzanach obchodzony był Dzień Papieski pod hasłem "Jan Paweł II - Papież Wolności". Z tej okazji W kościele parafialnym została zaprezentowana wystawa upamiętniająca etapy życia Karola Wojtyły oraz jego twórczość. Do obejrzenia udostępniono 14 encyklik oraz wybrane książki. Wystawę przygotowała dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jeziorzanach p.Małgorzata Szabelska wraz z ks. Dariuszem Radywaniukiem.
 
Paź
13
2009

marta fox w Tarkawicy

    Dzięki działalności Dyskusyjnego Klubu Książki "Wretil" młodzież z Ostrówka i Tarkawicy mogła spotkać się z Martą Fox. Pisarka urodziła sie 1 stycznia 1952 roku w Siemianowicach Śląskich. Zadebiutowała w 1989 r. w piśmie "Tak i nie" opowiadaniem "Gra", za które otrzymała Grand Prix w Konkursie Literatury Miłosnej w Lubinie. W 2000 r. uczestniczyła w Targach Książki we Frankfurcie n/Menem i programie "Polen erlesen" w Północnej Nadrenii-Westfalii.

 

Więcej: marta fox w Tarkawicy

 
Paź
02
2009

Informatyzacja bibliotek

    W sali konferencyjnej Urzędu Gminy Lubartów 22 września odbyło sie spotkanie informacyjno - szkoleniowe. Tematem spotkania było połączenie elektronicznych zasobów bibliotek w powiecie, zastosowanie multiwyszukiwarek, zaawansowana obsługa programu MAK. Organizatorami spotkania były Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubartowie i Gminna Biblioteka Publiczna w Lubartowie. Prowadzący to Ariadna Ewa Zalewska, Andrzej Moraczewski - specjalista d/s sieci komputerowych i Krystyna Szubka z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Na spotkanie przybyli dyrektorzy, pracownicy bibliotek i filii bibliotecznych z terenu naszego powiatu.

Więcej: Informatyzacja bibliotek

   

Strona 141 z 143