Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 8.00-16.00, sobota: nieczynna
Wrz
11
2009

IV Jesienne spotkanie z...

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Międzypowiatowy Oddział w Lublinie oraz poszczególne Koła SBP co roku organizują - Jesienne Spotkanie Z... Tym razem wraz z Kołem w Świdniku zapraszają wszystkich członków do Rybczewic na IV Jesienne Spotkanie Z ...Sobieskim.

 
 
Wrz
11
2009

Szlakiem kleeberga

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie, w ramach obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej, organizuje seminarium wyjazdowe dla bibliotekarzy p.n.„SZLAKIEM GENERAŁA FRANCISZKA KLEEBERGA”, które odbędzie się dnia 16 września 2009 r. (środa). Wyjazd o godz. 9:00 spod siedziby WBP, planowany powrót do Lublina ok. godz. 17:00.

Więcej: Szlakiem kleeberga

 
Wrz
11
2009

Dyskusje w bibliotece

Dyskusyjne Kluby Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek wojewódzkich adresowany przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie. Spotkania w klubach odbywają się raz w miesiącu. Dzięki prowadzeniu takiego klubu biblioteka ma większą możliwość organizowania spotkań z ciekawymi ludźmi i znanymi autorami książek.

Więcej: Dyskusje w bibliotece

   

Więcej artykułów…

Strona 144 z 145