Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 8.00-16.00, sobota: nieczynna
Paź
19
2012

Dzien Bibliotekarza 2012

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

       W tym roku bibliotekarze z powiatu lubartowskiego po raz kolejny obchodzili swoje święto, jednak nie w maju, jak to wynika z kalendarza, ale 10 października 2012 r. Lubartowskie Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubartowie zorganizowali wyjazd do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej oraz „Barwnej” Multimedialnej Biblioteki dla dzieci i młodzieży będącej nową, multimedialną placówką przy bialskopodlaskiej książnicy. Po drodze odwiedzono Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Kocku, która kilka dni wcześniej otwarta została w nowoczesnym, wielofunkcyjnym obiekcie. 

      Biblioteka w Białej Podlaskiej istnieje od początków XX w., a takie projekty jak „Barwna” i „Multicentrum” Interaktywne Centrum Naukowe to nowoczesne placówki  powstałe w 2012 r. dzięki finansowemu wsparciu z Unii Europejskiej, Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie oraz Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej. Głównym  założeniem i przewodnią ideą ich działania jest propagowanie barwnej strony życia, którą mogą zapewnić książki i różnorodne media. Stąd hasło, z którym rozpoczęli swoją działalność – „Przejdź na barwną stronę mocy” oraz sama nazwa placówki. Jej barwność to także bardzo atrakcyjne wnętrza oficyny byłego zespołu pałacowego Radziwiłłów oraz pracujący tam barwni bibliotekarze, służący pomocą w szerokim zakresie edukacyjnym, medialnym i kulturalnym oraz w jak najlepszym dotarciu do prawie ponad 25 tysięcy książek, 87 czasopism i ponad 6 tysięcy zbiorów na nośnikach elektronicznych.          
      W bibliotece odbyła się tradycyjna część Powiatowego Dnia Bibliotekarza czyli wręczenie listów gratulacyjnych i kwiatów jubilatom. 30 lecie swojej pracy bibliotekarskiej obchodziła Bożena Burek (MBP w Lubartowie, Filia nr 1), 25 lecie Anna Wróblewska (MBP w Lubartowie, Filia nr 2) oraz 20 lecie Małgorzata Smaga (GBP W Kamionce, Filia w Kozłówce).