Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 8.00-16.00, sobota: nieczynna
Gru
11
2012

Wieslaw Drabik w Abramowie

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

    21 listopada roku w sali Konferencyjnej urzędu Gminy w Abramowie odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Wiesławem Drabikiem. Impreza została zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Abramowie dla klas 0-III Szkół Podstawowych w Abramowie, Wielkiem oraz Wielkolesie.

    Wiesław Drabik pochodzi z Krakowa. Jest autorem około 170 książeczek dla dzieci. Są to pełne humoru, wierszowane bajeczki chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych. Przyczyniły się do tego wspaniałe ilustracje Marka Szala, Doroty Szoblik, Andrzeja Kłapyty, Pawła Kołodziejskiego i Carlosa Busquetsa. Najbardziej znane książeczki to: "Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków", "Awantura na podwórku", "Łakomczucha", "Kocie łakocie", "MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania". Niektóre z książek były prezentowane w programie telewizyjnym pt. "Książki z górnej półki", pokazano je również na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszy się seria Zostań Mistrzem opisująca drogę do medali naszych najlepszych sportowców (występujących pod postaciami sympatycznych zwierzątek).
    Podczas 2 następujących po sobie spotkań dzieci dowiedziały się, że Pan Wiesław Drabik nie tylko pisze książeczki, ale je również ilustruje. Autor opowiadał dzieciom o tym jak powstaje książka, od pomysłu, po drukarnię, czytał i recytował swoje bajeczki, układał nowe rymy i udzielał odpowiedzi na zadawane przez dzieci pytania. Najmłodsi czytelnicy zgadywali zagadki zadawane przez autora, a za prawidłowe odpowiedzi zostawali nagradzani naklejkami i zakładkami. Na zakończenie spotkaniu uczestnicy mogli kupić książeczki i zdobyć autograf.