Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 8.00-16.00, sobota: nieczynna
Gru
21
2012

Czytelnik Roku w MBP 2012

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

   W dn. 14 grudnia 2012 r. w MBP przy ul. Lubelskiej 36 nastąpiło uroczyste podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursu „Czytelnik Roku 2012” - III edycja, odbywającego się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Lubartów. Konkurs trwał od 2 kwietnia do 30 listopada 2012 roku.

   Do konkursu wytypowano 63 czytelników w czterech kategoriach wiekowych:

•    dzieci do lat 10 – 10 osób
•    dzieci i młodzież 11-13 lat – 4 osoby,
•    młodzież 14-19 lat – 10 osób,
•    dorośli – 39 osób.
 
    W każdej kategorii komisja konkursowa przyznała nagrody książkowe, a dla osób, które zajęły pierwsze miejsca upominki rzeczowe. Przyznano 51 wyróżnień dla czytelników nominowanych w tegorocznym konkursie. Lista zwycięzców znajduje się w MBP w Lubartowie.
    Uroczystości uświetniło spotkanie autorskie z Aldonem Dzięciołem, poetą, fraszkopisarzem, podróżnikiem, z zawodu socjologiem, pochodzącym z Lubartowa. Literat jest piewcą i miłośnikiem Polesia. Opublikował zbiory wierszy, ale również książki będące opracowaniami popularnonaukowymi. Jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej we Włodawie, nominowany jest do przyjęcia w poczet członków Związku Literatów Polskich. Zaprezentował Czytelnikom swoją najnowszą książkę pt. Morska odyseja kapitana Ziemowita Barańskiego oraz przypomniał pozostałe utwory.