Gru

Otwarcie filii bibliotecznej w Skrobowie

W dniu 30 listopada 2012r. odbyło się uroczyste otwarcie filii bibliotecznej w centrum miejscowości Skrobów – Kolonia. Przecięcia wstęgi dokonał Wójt Gminy Lubartów  – Krzysztof Kopyść, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubartowie – Beata Wilczyńska oraz Przewodniczący Rady Gminy – Robert Piętka oraz zaproszeni goście.

Jednopiętrowy budynek biurowo-handlowy w centrum Skrobowa – Kolonii został przebudowany i w pełni zaadaptowany do pełnienia funkcji biblioteki i świetlicy. Łączna powierzchnia użytkowa budynku wynosi 339,1 m2, z czego pomieszczenia biblioteczne zajmują 91,2 m2, natomiast świetlica 118,2 m2. Obiekt otrzymał nowe wyposażenie tj. meble biblioteczne, ergonomiczne meble dla czytelników, biurka pod komputery itp. Ponadto w sąsiedztwie budynku przygotowany został plac zabaw dla dzieci.
      Gminna Biblioteka Publiczna w Lubartowie na realizację powyższej inwestycji uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w ramach Programu Wieloletniego Kultura +, Priorytet „Biblioteka+ Infrastruktura Bibliotek”.